x

Politechnika ĹšlÄ…ska

Poniedziałek – 9 maja

Poniedziałek klasycznie będzie nas bawił!
Na deskach Sali Teatralnej Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko zagości nowość polskiej sceny rozrywkowej  – Grupa Teatralno – Improwizacyjna To mało powiedziane, kabaret Czwarta Fala oraz gwiazda wieczoru – Formacja Chatelet!
Na zakończenie dnia zapraszamy na Jam Session, które odbędzie się w Klubie Studenckim Spirala

 

Wtorek – 10 maja

Wtorek to Finał Boju Akademików – w tym roku na sportowo – Piłkarzyki Full Size. Dla pozostałej części braci studenckiej równolegle na Stołówce Studenckiej, od kilku już edycji Juwenaliów odbywać się będzie Pionek – wieczór gier planszowych. Co roku przyciąga on tłumy graczy, którzy spędzają wieczór w magicznym klimacie. Wstęp dla każdego – darmowy.

 

Środa – 11 maja

Igrowa Środa to dzień, który powstaje dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu Politechniki Śląskiej. Oprócz corocznych zawodów, odbędzie się także Akcja Honorowego Krwiodawstwa oraz Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.  Po całodniowych zmaganiach zrelaksować się będzie można na Łące Igrowej w trakcie Wielkiego Studenckiego Grillowania oraz Pokazu Filmowego. Studenci mieli moc i wybrali Podziemny Krąg oraz Krainę Lodu! Wstęp na te wydarzenia jest darmowy!

 

Czwartek – 12 maja

Prosto z Gliwickiego Rynku, skąd odbierane zostaną Klucze do Miasta z rąk Prezydenta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza korowodem ruszymy w stronę ulicy Akademickiej, aby tam rozpocząć jedną z największych imprez na Śląsku!

Na rozpoczęcie zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich – PKS, którego poznamy 27 kwietnia w trakcie koncertu finałowego, który odbędzie się, podobnie jak IGRY, na terenie Kampusu Politechniki Śląskiej. Następnie Poligon nr 4, wschodzący zespół rockowo alternatywny, People of the Haze – znani m.in. z Woodstock’a oraz sławy polskiej sceny rockowej – Lipali, którzy zaprezentują nam swoją nową płytę. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lao Che! Dodatkową atrakcją czwartku, jeśli pogoda dopisze, będzie wyrzut kolorów! Jak świętować to z pompą!

Wstęp, jak zawsze, darmowy!

 

Piątek – 13 maja

W piątek choć na koniec, to nie zwalniamy tempa!

Na rozpoczęcie zwycięzcy konkursu na Kapelę Gliwicką, wystąpią także znani z rodzimej sceny, twórcy Wiewiórstocku – Wiewiórka na Drzewie, dodamy trochę rapu – DonGURALesko, później pobujamy się w reaggowym klimacie – zagra dla nas Mesajah, a na zakończenie wieczorna dawka energii, zespół który stosunkowo niedawno podbił polską scenę muzyczną, znany z takich hitów jak Lily czy Kamień z Napisem Love – zespół ENEJ!

Jak tradycja nakazuje Juwenalia zakończą się odtańczeniem tańca do nieoficjalnego hymnu studentów Politechniki Śląskiej – Tunaka Tun Tun!

 

juwenalia_2016_7

  • Megi

    Mam nadzieje że w tym roku będzie lepiej.
    Dobrze ĹĽe przynajmniej Jamal jest mĂłj ulubiony 🙂

    00

Czytaj wiecej o Juwenaliach...

Prowadząc żywoty typowo studenckie bardzo często interesują nas różnego gatunku imprezy i koncerty. Ewidentnie chęć rzetelnej uciechy jest zauważalna nie tylko wśród studentów, ale także u większości młodocianych jednostek zarówno tych żyjących w Polsce jak i poza jego granicami. Jest to powszedni stan istoty dostrzegany pośród wszelkiego pokolenia i trwający od wieków. W związku z tak dużym zaciekawieniem w istocie zabawy już we wcześniejszym czasie piętnastego wieku na obrębie Grodu Kraka zaczęto obchodzić święto studenckie, którym są doskonale znane nam wszystkim Juwenalia. Święto studenckie jest tworzone również w każdym innym polskim mieście na terenie, którego znajdzie się uczelnia. W przyszykowaniu Juwenaliów nie może zabraknąć popularnych "". O ich czasie odbywania się informuje kalendarz juwenaliów.

Powiadomienia

O wszelkich zmianach w programie i nowych terminach w mieście [Katowice]